رفع زگیل و خال های گوشتی : می توانید تا چند هفته و چند بار در روز،روی انها روغن کرچک یا شیره گیاه مامیران  بمالید ویا روی انها پیاز یا  سیر له شده آغشته به سرکه بگذارید و ببندید  و چندین بار در طول چند روز تجدید کنید. مالیدن و یا قرار دادن پوره کرفس پخته شده نیم گرم روی زخم های جلدی یا اگزما ویا پاشیدن برگ کرفس خشک شده  در آفتاب بر روی زخم  ویا مالیدن خمیر حاصل از گرد کرفس با آب جوش و روغن نباتی مایع یا شستن زخم اگزما با اب دریای ضد عفونی شده  در رفع اگزما پوست موثر است.
با جوشاندن برگ پوست خشک شده بلوط،هر جای بدن که دچار اگزما شده است را بشویید یا تخم مرغ را آب پز کنید  وزرده سفت شده آن ار درصافی فلزی چای قرار دارده روی حرارت ملایم و شعله کوچک گاز نگه دارید  تا روغنش در آید آن روغن ها را روی زخم اگزما بچکانید و بمالید.
مالیدن مرهم سیر له شده و عسل بدون موم یا نیکوتین پیپ یا چوب سیگار یا مالیدن جوشانده غلیظ برگ شمعدانی یا گرفتن حمام با آب دارای جوشانده برگ شمعدانی،در رفع زخم های اگزمای پوستی موثر می باشدو ضمنا افراد مبتلابه اگزما باید در خورد گوجه فرنگی و مخصوصا به حالت خام آن احتیاط کنند و نخورند.
گفته می شود بعضی امراض آلرژی زا،زخم معده،کهیر،اگزما و آسم علل ،ریشه عصبی و روانی دارند. اضطراب زیاد و یا عدم آرامش بعضی بیماری ها را ایجاد یا تشدید می کند.
 
خارش ناحیه ای از پوست بدن : مالیدن سرکه به ناحیه خارش دار بدن یا گرفتن حمام،در وان اب حاوی کمی جوش شیرین،خارش هر ناحیه از پوست بدن را بر طرف می کند.
 
زخم اولسر معده  : باید هر روز شیر و یا پوره چهار عدد سیب زمینی بخورند و اگر یک زرده پخته تخن مرغ هم به هر دو عدد سیب زمینی پخته پوره شده اضافه شود برای رفع بیماری زخم معده مفید است و اگر بیمار دچار نقرس باشد پوره بون زرده تخم مرغ باید میل شود.  خوردن یک فنجان سیب زمینی خام رنده شده ،قبل از هر وعده غذایی صبحانه،نها،شام و یا آب کلم گرفته شده با دستگاه به تعداد یک یا دو لیوان در روز در فاصله بین دو غذا  و بدون مصرف هیچ نوع نوشابه دیگر در درمان زخم یا اولسر معده موثر می باشد.از آرد تخم کتان یا تخم شنبلیله ضماد درست کنید و روی آبسه بگذارید تا آبسه برسد و سرباز کند برای رفع قطعی علت آبسه باید به خوردن دم کرده گیاهان  دارای  خاصیت تصفیه کنندگی خون ،مدر و مقوی اقدام کرد. کسانی که داوما دچار نفخ شکم معده و روده هستند غذا را تند می خورند و نمی جونو پرخور یا بد خور بوده و غذا را همراه با آب زیاد می خورند و خوردن یک فنجان از دم کرده ی 20گرم یا برگ سنبل ختایی در یک لیتر آب جوش پس ازهر وعده غذایی ،نفخ معده و روده را برطرف می کند و باید تا مدتی ادامه داد و درست غذا خورد.
 
یبوست : از یک جانشینی،نخوردن میده و سبزیجات تازه یا ایجاد سلولز ایجاد می شود.خوردن نان سیاه یا نان سبوس دار ویا از جوشانده صاف شده گیاه گل گندم سانتوره CENTAUREA و هر روز 2فنجان باید نوشید و به مدت یک هفته ادامه داد تا یبوست به کلی برطرف گردد.خوردن سبوس  در نان های سبوسی یا سلولز در سالاد،سبزیجات و میوه ها و انجیر خشک ،سبب راحتی عمل دفع و افزایش حجم مدفوع می شود.افراد دچار یبوست نباید،شکلات،قهوه،کاکائو،نان سفید،چای زیاد و الکل بخورند یا سیگار و تریاک بکشند.
 
گواتر : خانم ها بیش از مردان دچار گواتر یا بیماری تیروئید و مخصوصا پرکاری آن می شوند وپیش امد آن برای خانم های عصبانی،سریع  التاثیر،دارای زندگی غیر عادی،بدبین،گرفتار شب نشینی های مکرر،مجالس ناروا و داخل شدن دربین افرادی که از حیث امکانات زندگی،رفاهی،آزادی بی حساب از حیث لباس،زر و زیور،طلا و جواهرات،به یکدیگر فخر فروشی می نمایند،به روحیه خانم ها فشار زیادی وارد می کند و خانم ها را خواه ناخواه به بیماری گواتر و مخصوصا پرکاری تیروئید مبتلا می سازد.
 
رفع یا درمان اسهال : باید کم کم وقاشق قاشق،سیب درختی خام و رنده شده یا زغال یا سوپ هویج بدون روغن و لعاب برنج پخته یا شربت  غلیظ ویا سوپ خورد ویک کیسه پلاستیکی که دارای آب گرم است در زیر مقعد گذاشت وروی آن نشست.اگر نان سبوسدار را بسوزانید و از خاکستر ان،یک قاشق سوپ خوری در هر   صبح ، ظهر و شام مصرف کنید اسهال های ساده  یا شکم با این روش ها بند می آید ، شربت انسولین و رازیانه هم معالج اسهال می باشند.
 
دمل های چرکی : برای بازکردن سر باید از گرد تنباکو با آب خمیری درست کنید ویک لایه زخیم روی دمل بمالید وروی ان را با پارچه ببندید و  روزی یک بار خمیر تنباکوی قدیمی را عوض کنید .جراحت و زخم های چرکی نیز به همین روش و یا قراردادن یک برش از جگر گوساله یا گاو،روی خمیر نرم تنباکو سریع تر التیام می یابد.
 
سوزش معده را گاستریت می گویند در این حالت مخاط معده زبری خود را از دست داده و دیگر نمی تواند غذا را بخوبی هضم کند..افراد  دارای گاستریت یا سوزش معده،باید با ژله آلمینیوم یا بیسموت یا شیرین بیان آماده بدون گلیسیرین،معده خود را پوشش دهند و از کلم پخته پس از 3 بار تعویض آب همراه غذا استفاده کنند یا با نهار و شام یک قاشق سوپخوری از اب کلم شور بخورند.استفاده از دم کرده گیاهان ارامبخش اعصاب مانند سنبل الطیب ،گل ساعتی،،مرزنگوش،بابونه،سرخه و لیک می تواند مفید باشد.سوزش معده و لوله گوارشی با نوشیدن یک لیوان آب هویج تازه گرفته یا خوردن دو جرعه شیر سرد بر طرف می شود.
 
سوختگی جزئی پوست بدن : با قرار دادن پنبه آغشته به سرکه یا اب نمک یا امونیاک یا مالیدن عسل یا ژل برگ آلوئه ورا در روی محل سوخت ه،درمان می شود و می توانید روی زخم سوختگی ،چند نوبت عسل بمالید یا ماست بریزید تا خوب شود.
 
رفع ورم های چرکی سر انگشتان دست و پا  : یک پیاز را در اب جوش بندازید تا بپزد سپس آن را له کنید  وروی محل چرکی بگذارید وپس از  قراردادن یک برگ انجیر یا توتون  یا برگ مو در روی آن آن را پارچه ببندید و شبانه روزی دو بار آنرا با الکل کامفره ، کمی مرطوب نمایید بزودی چرک سرباز خواهد کرد.
فرو رفتن ناخن در گوشت : آن ناخن را در ناخندانه ای پر از روغن زیتون یا پارافیت قرار داده تا خیس بخورد  و پس از 5روز روغن را دوباره تازه کنید و ببندید.در طول چند روز ناخن کاملا نرم می شود و می توان آن را از گوشت در آورد و با ناخن گیر اضافه آن را گرفت.
 
 
دفع تیغ ماهی از گلو : فورا کمی پنبه هیدروفیل را قورت بدهید و بلافاصله نان بخورید تا پنبه و خمیر نان دور ان استخوان و یا تیغ ماهی را بگیرید ودر معده بیاندازد  پس از ان اسید های معده ان را حل یا نرم می کنند وبدون هیچ خطری دفع می شود.
 
مسلول : اسانس انواع درختان کاچ،میکروب کش است و اگرافراد مسلول در باغ هایا جنگل های پر از درختان کاج،سکونت دهند و ان هارا از  هوای بدون میکروب استنشاق کنند زودتر معالجه میشود