راز درمان

یکی از شایع ترین بیماری های پوستی انسان که فرضیه های زیادی در مورد علل پیدایش آن وجود دارد آکنه یا جوش و غرور جوانی می باشد که در اکثر موارد در سنین بلوغ پدید می آید. ظهور بیماری آکنه ناشی از یک علت خاص نیست بلکه عوامل متعددی در بروز آن نقش دارند از جمله: ژنتیک، مشکلات هورمونی، میکروب ها، نوع غذا، مشکلات عصبی و روحی، نوع پوست، برخی از بیماری ها و مصرف برخی داروها. از مهمترین عوامل ایجاد کننده آکنه تغییرات هورمونی می باشد که در هنگام بلوغ با افزایش هورمون ها، تعادل هورمونی بدن به هم ریخته و تولید چربی پوست افزایش می یابد و زمینه برای رشد میکروب ها و ایجاد آکنه فراهم می شود. گیاهان متداول نسبتاً زیادی برای درمان آکنه وجود دارد. روغن درخت پای از جمله درمانهای موثر و شناخته شده برای آکنه است که اخیراً در سبیاری از محصولات ضد آکنه شامل ژل ها، لوسیون ها، پاک کننده ها و کرم ها وارد شده است.

موارد مصرف:ضد آکنه و غرور جوانی

دستور مصرف:بعد از تمیز کردن صورت با انگشتان تمیز ژل را صبح و شب به موضع عارضه مالیده و در صورت نیاز مصرف آن به کرات ادامه یابد.

موارد منع مصرف:

موارد احتیاط:

افرادی که به گیاهان داروئی و معطر حساسیت دارند این دارو را با احتیاط مصرف نمایند. مصرف آن در اگزما توصیه نمی شود.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

منع مصرفی در مورد استفاده از این دارو در زمان بارداری و شیردهی تا کنون اعلام نشده است.

اجزای فراورده:

مواد بکار رفته در هر صد گرم ژل عبارتند از:

روغن درخت چای (۵گرم) همراه با سایر مواد گیاهی موثر در بهبود جوش و غرور جوانی نظیر آبهای معطر داروئی لواند، مریم گلی، هاماملیس، رزماری، و انفوزین های داروئی شبدر چمن زاری، هیدراستین، بادرنجبویه، میوه سروکوهی و اسانس های برگامونت، بابونه، نعناع و روغن کامفرو آلوئه ورا

مواد موثره:

درخت چای: تری ترپنها، سزکوئی و مونوترپنها

بادرنجبویه: اسانس ها، تانن و فلاونوئیدها

رزماری: اسید رزمارینیک، ساپونین، فلاونوئیدها و الکالوئیدها

سروکوهی: دی  آلفاپنین و ترپینئول