خواص سبزها 

سبز رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ شما احساس آرامش می کنید و از وجودش لذت می برید و جالب اینجاست که همین رنگ زیبا و آرامش بخش علاوه بر این که شما را در ظاهر جذب می کند و شما از آن لذت می برید خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسم تان مفید است.در واقع هر چیز سبزی که می بینید این خاصیت را داراست و این در مورد میوه ها و سبزی های سبز رنگ نیز صادق است.این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است.رنگ سبز خاصیت ضد عفونی کننده دارد و مناسب برای بیماری های قلبی عروقی و بیماری های روده ای (یبوست) ، معده (سوء هاضمه، زخم معده و…)، کلیه (سنگ کلیه و ناراحتی های مجاری ادراری) و ریه (مشکلات تنفسی، آسم و…) است. این رنگ برای درمان زخم های عمیق سوختگی های شدید نیز موثر است.این خواص در میوه ها و سبزی های که سبز رنگ هستند به وفور یافت می شود. تحقیقات نشان داده، میوه ها و سبزی های سبز رنگ خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند. میوه ها و سبزی های سبز رنگ برای افرادی که از بیماری های عصبی رنج می برند توصیه شده است. سبزی های سبز رنگ همچنین در درمان زخم های عمیق و سوختگی ها و بیماری های ریوی و کلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماری های قلبی مصرف فراوان دارد.مثلا جعفری خواص ضد عفونی کننده خون و دستگاه گوارش دارد. جعفری موجب تحریک عضلات روده و رحم می شود و مناسب برای معده و هضم غذاست.

خواص قرمزها

رنگی است محرک و اشتهاآور.رنگی پر انرژی که همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده می شود.معمولا ما برای خوردن خوراکی هایی با رنگ قرمز بسیار راغب هستیم. این رنگ و در واقع میوه ها و سبزی های قرمز رنگ علاوه بر این که افزایش دهنده اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند بسیار مناسب است.همچنین در درمان عفونت ها و سوختگی های شدید بسیار موثر است و معمولا این گونه میوه ها و سبزی ها در درمان بیماری های ریوی، مشکلات روده (یبوست) و رحم به کار برده می شود.مواد غذایی قرمز رنگ بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویت کننده روده و کبد است.

خواص نارنجی ها

رنگی زیبا و سر زنده و شاداب که در نهایت زیبایی و جلب توجه احساس زدگی ایجاد نمی کند. سبزی ها و میوه های نارنجی رنگ و در کل هر شی نارنجی رنگ در افزایش شیر مادران بسیار مؤثر است. مواد غذایی نارنجی رنگ بسیار انرژی زاست و محرک مناسبی برای اعصاب و سودمند برای مشکلات تنفسی و ضد سرفه، ضد آسم و سل ریوی هستند و در درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا و بیماری های معده و روده مؤثر هستند

خواص زردها

رنگی شادی آفرین، درخشان، زنده و محرک. سبزی ها و میوه های زردرنگ معمولا اشتها آور و در عین حال مناسب برای هضم غذا هستند. میوه ها و سبزی های زرد رنگ تصفیه کننده کبد و روده ها و کلیه هاست. این مواد غذایی در درمان بیماری های معده (ورم معده) کیسه صفرا، یبوست و فشار خون و همین طور مشکلات ریوی مناسب هستند و در تقویت غدد لنفاوی قلب موثرند و بسیار انرژی زا و محرک اعصاب هستند.